OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Patronką wybrano Joannę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień jej urodzin.

Najważniejszymi beneficjentami tego święta są dzieci. Czytanie na głos to cudowny sposób na wspólne spędzenie czasu i zbudowanie trwałej więzi z dziećmi oraz genialna okazja do dyskusji i wyciągania wniosków z przygód książkowe bohatera. Czytanie stymuluje rozwój dziecka, wzbogaca jego słownictwo i rozwija wyobraźnię.

Przedszkolaki ze Skibniewa od lat świętują Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W minionych latach dzieci zapraszały tego dnia do przedszkola swoje mamy i babcie, które czytały im książki. W tym roku nie miały takiej możliwości, ale sesje czytelnicze odbyły się tak jak w latach ubiegłych. Udało się to dzięki mamom, które korzystając z technologii informacyjno-komunikacyjnych spotkały się z dziećmi online i przeczytały ich ulubione książki lub przesłały dzieciom swoje nagrania.

Dzieci z uwagą wysłuchały czytanych przez p. B. Michałowską, M. Gołębiewską, A. Prokopczuk i M. Kruszewską utworów i serdecznie im podziękowały za wspólnie spędzony czas.